DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 03.01.2014 18:41:13 

Co Vás čeká?

Většina kynologických akcí vysoké úrovně (Mistrovství- jsou dvoudenní). Nám se skoro po 20-ti letech podařilo pro malá plemena uspořádat prestižní závod se zapsáním zkoušky. K tomu všemu ještě posuzovaný odborníky, kteří se za malá plemena perou.


Cílem naší akce je, aby se tento závod stal pro pro výcvikáře malých plemen vyvrcholením jejich sportovního snažení na vrcholu sezony. A každý závodník mohl mít pocit jistého zadostiučinění, že má zapsanou zkoušku, kterou získal na mistrovství viz http://www.czech-press.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=6056&Itemid=8 .

 

Dvoudenní závod znamená, že všechny kategorie cvičí oba dva dny dle harmonogramu.

Harmonogram závodu bude vypracován až po uzávěrce viz.. níže odst. 1 a 2

 

Na cvičišti Sahara Podlešín bude vybudováno zázemí jako např:

A)    velké vojenské stany, kde bude možnost se ukrýt před nepřízní počasí (když bude pršet, nebo když bude veliké horko). Z těchto stanů bude možnost sledovat dění na place.

B)     zajištěna dodávka elektřiny formou elektrocentrál

C)    nádrže s vodou včetně umyvadel

D)    stánek s občerstvením, kde se mohou nejen závodníci, ale i přihlížející občerstvit pitím všeho druhu, plus domácí kuchyní – od polévky po hlavní jídla a grilované porkmy všeho druhu.

E)     naše pozvání přijal i předseda ČKS Jaroslav Šmolík

F)     celé dění bude sledovat profesionální fotografka svým objektivem, zajisté na Vaši žádost vyfotografuje Vašeho čtyřnohého miláčka, kde si budete přát  

G)    budou zde přítomni po celou dobu akce i zástupci Psích sportů, časopis Pes přítel člověka je v jednání.

H)    závěrečné vyhlášení bude obsahovat :

-          vyhlášení jednotlivců a kategorií

-          nejmladší a nejstarší účastník závodu

-          vyhlášení plemen

-          vyhlášení družstev ( na závodníky čeká milé překvapení)

I)       přítomnost slíbili i obchodníci s psími potřebami i potřebami pro psovody

J)       pro psovody budou připraveny v sáčku bezpachové předměty podle NZŘ na speciální pachové práce a stopy proto, aby naprosto všichni měli stejné závodní podmínky

K)     je možnost večer posedět a rozebrat cestu malých plemen, případně zkušebního řádu, připomínky našich výcvikářů i směrem k ČKS, která naše mistrovství rovněž zaštiťuje. Můžeme vznést určité požadavky, případně na výcvikovou komisi nebo jiné orgány a u ČKS zvolit někoho, kdo nás bude zastupovat. Jednotlivé připomínky k novelizaci ZŘ MP je možno rozebrat přímo s autory nového zkušebního řádu Bc Vildou Babičkou m.s. a Břetislavem Ťuvíkem m.s. večer, na místě.

L)      naskýtá se možnost se lépe poznat a probrat určitá specifika a různé dispozice zúčastněných plemen.

M)   poučit se, pokud nastanou chyby, tak začít společně připravovat mistrovství na příští rok, které jak můžeme doufat již bude postaveno na novém Zkušebním řádu.

N)    můžeme  ustanovit komisi z řad zkušených výcvikářů, která připraví propozice na rok 2012, které vzejdou z požadavků a připomínek zůčasněných soutěžících.Pokud se tento závod v budoucnu stane dostatečně prestižní a pro výcvikáře malých plemen zajímavý, chtěli bychom úměrně tomu zlepšovat tituly a docílit stejné podmínky jako např.má mistrovství dle ZVV 3.


Pro informaci, co jsme udělali a proč:

  • Vzhledem k tomu že, jistotu a záruku kvality vidíme ve zkušenosti rozhodčích s malými plemeny, proto jsme se rozhodli pro rozhodčí Bc Vildu Babičku m. s., který je spolutvůrcem s Břetislavem Ťujíkem m. s. nového zkušebního řádu.
    Bc Vilda Babička m. s. vždy posuzoval na mistrovství kníračů naprosto korektně a bez připomínek psovodů. K malým plemenům má naprosto korektní přístup a jako hlavní rozhodčí převezme záruku i za své spolupracovníky. Naše pozvání na tuto akci přijal i předseda ČKS p. Jaroslav Šmolík.
  • Rádi bychom, aby všichni zúčastnění měly ty nejlepší podmínky ke složení zkoušky, tedy ke splnění limitů. Kdo jej splní, tak zkoušku bude mít zapsanou.
  • Harmonogram závodu bude vypracován až po uzávěrce.

      Z důvodu: 1)      Malá plemena potřebují velmi nízké terény na stopy a speciální cviky, všichni by je měli mít přiměřeně stejně vzrostlé – v tuto chvíli má snad jen Bůh povědomí, jak to a to pole bude vysoké 3.9.2011. To znamená, že neznáme čas, který je potřeba na přesunutí jednotlivých závodníků…to podle toho, kam se pojede..

2)      Je mnoho kategorií, každá obnáší své disciplíny, pokud není znám konečný počet startujících  ( mnoho z nich startuje ve dvou  kategoriích), není v silách nikoho stanovit kdy a v kolik kde bude. Takových variant je mnoho….Ano, je i možné, že kategorie ZZO bude rozfázovaná na dva dny,např. poslušnost jeden den, speciální cviky den druhý, nebo naopak (většina psovodů nastupujících do ZZO soutěží též v jiných kategoriích a musíme to časově dát dohromady). Budeme se snažit, udělat vše, co bude v našich silách pro Vaši spokojenost.


Buďme na své mistrovství patřičně hrdí a pokusme se na základě toho, že jsme jej získali, vybudovat určité rovnocenné postavení našich výcvikářů. Ať všichni vidí, že s malými plemeny se v uskupení výcvikářů musí počítat.